TAZMİNAT HUKUKU

Tazminat Hukuku bağlamında, büromuzca sunulan hukuki hizmetler şu şekildedir:
  • Gerçek kişilerin ve tüzel kişilerin ((limited ve anonim şirketler, dernekler, vakıflar ve kurumların) kişilik haklarının ihlalinden kaynaklanan maddi tazminat davasının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Gerçek kişilerin ve tüzel kişilerin (limited ve anonim şirketler, dernekler , vakıflar ve kurumların) kişilik haklarının ihlalinden kaynaklanan manevi tazminat davasının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Gerçek kişilerin ve tüzel kişilerin (limited ve anonim şirketler, dernekler ve vakıfların) kişilik haklarının ihlalinden kaynaklanan ceza davalarının ikamesi ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Beden tamlığının ihlalinden kaynaklanan maddi tazminat davasının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Beden tamlığının ihlalinden kaynaklanan manevi tazminat davasının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Beden tamlığının ihlalinden kaynaklanan ceza davalarının ikamesi ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Haksız fiil temelinde maddi ve manevi tazminat davasının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Sebepsiz zenginleşme temelinde maddi ve manevi tazminat davasının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.

TAZMİNAT HUKUKU MAKALELERİMİZ

Tazminat Hukuku alanında Avukat Tolga Ersoy tarafından yazılan makaleler.

CEZA HUKUKU VE TAZMİNAT HUKUKU YÖNÜNDEN BASIN YOLUYLA HAKARETİN UNSURLARI

16.08.2013 - Av.Tolga ERSOY

Bir şahsın eleştirisini konu edinen basın yoluyla yayınlanan yazılarda, kişilik haklarına tecavüz edilebilir. Genel olarak, eleştiride bulunmak, izin verilen ve hatta gerekli olan bir faaliyet olduğundan hukuka aykırı olması söz konusu değildir.

BİZE ULAŞIN

Bizimle görüşmek istediğiniz hukuki konular hakkında iletişime geçebilirsiniz.

AVUKAT TOLGA ERSOY

Hobyar Mh. Ankara Cd. No:31
Hoşağası İşhanı Kat:2 No:307
Sirkeci-Fatih/İSTANBUL
HUKUK BÜROSU

İstanbul'da olan Avukat Tolga Ersoy Hukuk Bürosu tüzel kişiliklere ve şahıslara hukuki hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku alanında Ağır Ceza Avukatı olarak çalışmakta birlikte, Aile Hukuku ve Tazminat Hukuku başta olmak üzere hukukun birçok alanlarında Avukatlık hizmeti sunmaktadır.

SOSYAL MEDYA

Avukat Tolga Ersoy'u Takip Edebilirsiniz.