BOŞANMA DAVALARI

Boşanma davaları, nafaka, tazminat ve hukuki danışma

Aile, toplumun temel kurumlarındandır. Ancak günümüzde, boşanma davalarında çok ciddi bir artış görülmektedir. Kendi gözlemlerimize dayanarak, ülkemizde boşanma davalarının başlıca sebeplerinin tarafların ailelerinin aşırı müdahalesi olduğunu söyleyebiliriz. Bir tarafın ailesinin aşırı müdahalesi, diğer tarafı bunaltmakta ve evlilik birliğini sarsmaktadır. Bununla beraber, evlilik birliğini sarsan diğer durumların mevcut olması halinde, boşanma kaçınılmaz olmaktadır. Bu durumlar başlıca zina, aldatma, şiddetli geçimsizlik gibi hallerdir.

Boşanma davaları, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak ikiye ayrılmaktadır.

Sürecin hızlı ilerlemesi nedeniyle, taraflar arasında anlaşmanın mümkün olduğu hallerde anlaşmalı boşanma yoluna gidildiği görülmektedir. Ancak eşlerin her konuda mutabık olmadığı durumlarda çekişmeli boşanma yoluna gidilmektedir.

Boşanma davaları alanında, büromuzca hem anlaşmalı boşanma hem de çekişmeli boşanma konusunda hizmet verilmektedir. Çekişmeli boşanmalarda, ayrıca çocukların velayeti, nafaka tedbirleri ve tazminat gibi konular da gündeme gelmektedir.

BİZE ULAŞIN

Bizimle görüşmek istediğiniz hukuki konular hakkında iletişime geçebilirsiniz.

AVUKAT TOLGA ERSOY

Hobyar Mh. Ankara Cd. No:31
Hoşağası İşhanı Kat:2 No:307
Sirkeci-Fatih/İSTANBUL
HUKUK BÜROSU

İstanbul'da olan Avukat Tolga Ersoy Hukuk Bürosu tüzel kişiliklere ve şahıslara hukuki hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku alanında Ağır Ceza Avukatı olarak çalışmakta birlikte, Aile Hukuku ve Tazminat Hukuku başta olmak üzere hukukun birçok alanlarında Avukatlık hizmeti sunmaktadır.

SOSYAL MEDYA

Avukat Tolga Ersoy'u Takip Edebilirsiniz.