AVUKATA DANIŞMANIN ÖNEMİ NEDİR?

Avukata danışmak, bir anlamda önleyici hekimliğe benzer bir durumdur. Çünkü çoğu kişi, hukuken haklarının tamamen bilincinde olsaydı, girişeceği işlerdeki hukuki riskleri tam olarak bilseydi, birçok hatayı yapmamış olurdu. Uygulamada her hukuk bürosu, hukuki danışma bağlamında hizmet sunmaktadır.

Avukatlar, hukuki konulardaki bilgisini müvekkil ve iş sahiplerine sunarak, birçok riskli durumun, birçok hatanın yapılmasının önüne geçmektedirler.

Bu bağlamda, avukata danışmak hukuki sorunları doğmadan önlemek neticesi doğurur. Birçok durumda da, doğabilecek riskler göz önüne alınarak, buna ilişkin hukuki tedbirlerin alınmasını sağlar.

Birçok avukat, meslek hayatında karşılaştığı birçok durumda müvekkillerinin dava aşamasında şu şekilde yakındığına şahit olmuştur: “Ah! Keşke önceden size danışabilseydim bu hataları yapmazdık!” Birçok konuda, avukata danışmak suretiyle daha baştan gerekli hukuki tedbirler alınsaydı, Mahkemelerin iş yükü dahi ciddi şekilde azalır ve ihtilaflar daha doğmadan sona ermiş olurdu.

Çünkü bir sözleşme akdederken şartları iyi belirlemek ve bir hukuk bürosu ile irtibata geçerek, avukata danışarak, avukatın tecrübesinden istifade ederek hareket etmek önemlidir. Zira bir sözleşmede aleyhimize tek bir maddenin yer alması bize ciddi hukuki sıkıntı verebilir. Evlenirken dahi mal rejimini belirlemek, bunu avukata danışarak, hukukun öngördüğü resmi şekil şartına uygun bir sözleşme akdederek yapmak, birçok hukuki sorunun doğmasını yolun en başında önler. Bir kimse kuralları başta iyi şekilde koyarsa, girişeceği işin risklerini doğru analiz ederse, her türlü süreci daha yolun başında doğru bir yöne kanalize eder ve hukuka uygun hareket edilmesini sağlar. Bu nedenle, avukata danışmak bir anlamda önleyici hekimliğe benzer bir durumdur.


BİZE ULAŞIN

Bizimle görüşmek istediğiniz hukuki konular hakkında iletişime geçebilirsiniz.

AVUKAT TOLGA ERSOY

Hobyar Mh. Ankara Cd. No:31
Hoşağası İşhanı Kat:2 No:307
Sirkeci-Fatih/İSTANBUL
HUKUK BÜROSU

İstanbul'da olan Avukat Tolga Ersoy Hukuk Bürosu tüzel kişiliklere ve şahıslara hukuki hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku alanında Ağır Ceza Avukatı olarak çalışmakta birlikte, Aile Hukuku ve Tazminat Hukuku başta olmak üzere hukukun birçok alanlarında Avukatlık hizmeti sunmaktadır.

SOSYAL MEDYA

Avukat Tolga Ersoy'u Takip Edebilirsiniz.