HAKKIMIZDA

Avukat Tolga Ersoy Kimdir?
avukat-tolga-ersoy.jpg

AVUKAT TOLGA ERSOY

2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan ve aynı üniversitede yüksek lisans çalışmasını 2009 yılında tamamlamış olan Avukat Tolga Ersoy, İstanbul Barosu’nun 37868 sicil numaralı üyesidir.

Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi İşbirliğiyle yürütülen Türk Avukatlarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri programına, Uluslararası Barolar Birliği (IBA) ve İstanbul Barosu işbirliği ile hazırlanan Birleşme ve Devralmalar eğitim programına, İstanbul Barosu tarafından düzenlenen Hukuk İngilizcesi ve Terminolojisi programına, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi eğitim seminerlerine ve Bilirkişilik Eğitimi programlarına katılarak meslek içi eğitimlerini sürdürmüştür. İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi tarafından verilen "Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet" konulu mesleki eğitimi tamamlamıştır. 2010-2012 yılları arası İstanbul Barosu Dış İlişkiler Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi ve Balkan Ülkeleri Çalışma Grubu Başkanı olarak kamu görevi ifa etmiştir. Halihazırda İstanbul Barosu Dış İlişkiler Merkezi, Hukuk Tarihi Araştırmaları Merkezi ve Meslek Sorunları Kurulu üyesidir.

Çeşitli akademik dergilerde makaleleri neşredilmiş, ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerde akademik bildirilerini sunmuştur. İleri düzeyde İngilizce (KPDS notu: 93.75) bilmektedir.

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak Türk Hukuk Tarihi dersleri vermektedir. Doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Ağır ceza avukatı olarak çalışmakta olan Avukat Tolga Ersoy, kolluk Birimlerinde ve savcılık sorgu işlemlerinde hazır bulunmak ve avukatlık hizmeti sunulması, şikayet dilekçesi ve eklerinin hazırlanması, Sulh Ceza Hakimlikleri nezdinde tutukluluk talebiyle sevkedilen şüphelilerin müdafii olunması, Sulh Ceza Hakimliklerince verilen tutukluluk ve tedbir kararlarına itiraz edilmesi ve takibi, Asliye Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi veya müşteki vekili olunması, Ağır Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi veya müşteki vekili olunması. Savcılklarca verilen takipsizlik kararlarına itiraz edilmesi, tutuklama kararlarına itiraz edilmesi, el koyma Kararlarına İtiraz edilmesi, süre tutum, istinaf ve temyiz dilekçesi hazırlanması, adli kontrol kararlarına karşı itiraz işlemleri, infaz erteleme müracaatları ve takibi, cezaevinde tutuklu ve hükümlü ziyaretleri yapılması, kesinleşmiş dosyalarda süresi dahilinde Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuru hizmetleri başta olmak üzere, hukukun birçok spesifik alanında dava takibi ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

PRENSİPLER

Avukatlık meslek kuralı olan “sır saklama yükümlülüğü”, büromuzun temel prensibi olup, müvekkil ve iş sahiplerimizin ticari ve şahsi sırları en sıkı şekilde korunmaktadır.

Mesleğimizin ifasında Avukatlık Meslek İlke ve Kuralları, Türkiye Barolar Birliği’nce hazırlanan Reklam Yasağı Yönetmeliği ve Avrupa Birliği Avukatlık Meslek Kuralları her safhada dikkate alınmaktadır ve tüm bu kurallara riayet edilmektedir.

Müvekkilimiz tarafından Av. Tolga Ersoy’a verilen ve kamuya açık olmayan her türlü bilgi gizli olarak tutulmaktadır. Av. Tolga Ersoy’a verilen bilgiler, müvekkil ile vekalet ilişkisinin bitmesinden sonra da korunmaya devam edilecektir. Hukuk büromuzun tüm çalışanları bu meslek kuralları ile bağlıdır.

YASAL UYARILAR

Sitemizde yer alan her tür bilgi ve malumat, Av. Tolga Ersoy tarafından yalnızca bilgilendirme amaçlı bulunmaktadır. Sitemiz içeriği, Avukatlık Kanunu, Meslek İlke ve Kuralları ile Türkiye Barolar Birliği’nin ilgili mevzuatına uygun olarak hazırlanmış olup, sitemizde bulunan hiçbir bilgi hukuki tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Bu bilgilerin iletilmesi hiçbir şekilde avukat müvekkil ilişkisi oluşturmaya yönelik olmayıp, sitede yer alan bilgiler reklam amacı içermemektedir ve iş geliştirmeye yönelik olarak kullanılacak niteliği haiz değildir.

BİZE ULAŞIN

Bizimle görüşmek istediğiniz hukuki konular hakkında iletişime geçebilirsiniz.

AVUKAT TOLGA ERSOY

Hobyar Mh. Ankara Cd. No:31
Hoşağası İşhanı Kat:2 No:307
Sirkeci-Fatih/İSTANBUL
HUKUK BÜROSU

İstanbul'da olan Avukat Tolga Ersoy Hukuk Bürosu tüzel kişiliklere ve şahıslara hukuki hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku alanında Ağır Ceza Avukatı olarak çalışmakta birlikte, Aile Hukuku ve Tazminat Hukuku başta olmak üzere hukukun birçok alanlarında Avukatlık hizmeti sunmaktadır.

SOSYAL MEDYA

Avukat Tolga Ersoy'u Takip Edebilirsiniz.